Зокрема, просять створитимережу пунктів прийомуцих приладів та зобов’язати магазини, які їх продають, приймати використані лампи та батарейки для подальшої утилізації без пред’явлення фіскального чеку.
На розгляд депутатів також надали ряд пропозицій відносно того як можна налагодити ефективний механізм збору люмінесцентних ламп і пальчикових батарейок та як забезпечити економічну складову цього процесу, тобто створити такі умови, аби бізнесу було вигідно брати участь у зборі ртутовмітких приладів.
На законодавчому рівні питання утилізації ртутовмістких відходів також досі не врегульовано. Тож Луцькі активісти вже готують звернення до депутатів Верховної Ради щодо внесення змін до законодавства України, які допоможуть налагодити справді дієву схему утилізації небезпечних відходів.
Питання збору та утилізації використаних ртутовмістких приборів у Луцьку підняли реалізатори проекту «Місто без ртуті». Проект став одним із переможців конкурсу «Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив», який проводила Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
За даними екологів, обсяги твердих побутових відходів щодня збільшуються на 4 мільйони кубометрів. В Україні таких відходів близько 60 мільйонів кубометрів. Люди самі створюють для себе «ртутну могилу», та в них нема іншого виходу, оскільки, окрім як в смітник, діти використані ртутовмісткі прилади більше нікуди.
Проблема переробки побутових приладів із вмістом ртуті, зокрема люмінесцентних ламп, потребує нагального вирішення не тільки у Луцьку, а й у всій Україні, адже вони активно використовуються, оскільки економлять електроенергію, а, відповідно, й кошти населення.
У деяких містах України вже діють пункти прийому ртутовмістких приладів (Хмельницький, Тернопіль Кам’янець-Подільський), проте переробляти їх практично ніде – у Європі є всього три заводи, які мають потужності для переробки батарейок: у Німеччині, у Франції і в Україні– Львівське державне підприємство «Аргентум».
Джерело : Асоціація Підтримки та Розвитку ОСББ та ОСН
Автор : Людмила Вільчинська
1 коментар:
Я хочу поділитися з усіма, хто тут шукає позику для бізнесу або особистого користування, щоб зв’язатися з паном Педро на pedroloanss@gmail.com, тому що пан Педро та його кредитна компанія – це все, кому я довіряю, коли справа доходить до вирішення фінансової ситуації, тому я рекомендую хтось шукає фінансової допомоги, щоб зв’язатися з містером Педро з річною прибутковістю кредиту 2 ставки, зараз? Ви розумієте, чому я виберу Педро з його кредитною компанією 100 справжніх фінансів.
Дописати коментар