Олена Б., м. Черкаси
Здавалося б, дрібниця – розбиті люмінесцентні лампи на звалищах. Але такі лампи містять ртуть, один грам якої може призвести до забруднення понад 3,3 млн куб. м повітря. Ртутні випари осідають біля людського житла, а проникнувши із дощовою або талою водою в ґрунт, вони отруюють підземні води.
– Накидають наші люди штук 20 люмінесцентних ламп у контейнери для сміття, лампи розіб'ються, а люди потім дихають отруєним ртуттю повітрям. І так за два роки можна рак легенів отримати. Для прикладу, курцю треба для цього двадцять років курити, – пояснює необхідність утилізації люмінесцентних енергоощадних ламп директор черкаського підприємства "Добробут Еко-Україна" Олександр Кулініч. – Однак парадокс у тому, що у нас послуга з утилізації таких небезпечних відходів платна. Адже утилізація чогось тягне за собою певні витрати. З одного боку це правильно. Ви ж платите за вивезення сміття?..
Такі українські реалії. Підприємства, що здають на утилізацію небезпечні відходи, у тому числі і люмінесцентні лампи, платять за це кошти. Законопорушників штрафують.
– Якщо державним установам – школам, садочкам, лікарням – на такі витрати кошти виділяються, то приватним фірмам – ні, тому їм легше просто закопувати такі відходи. Вважаю, що цю проблему слід розв'язувати на рівні міністерства. Можна ж, наприклад, на гривню збільшити вартість тих ламп, але щоб ця гривня йшла таким підприємствам, як наше. Тоді б ми безкоштовно приймали відходи. До слова, з розумінням ставлюся до людей, що приносять нам термометри, і забираю їх на переробку безкоштовно, – говорить Олександр Кулініч.
Телефон приймальні ТОВ "Добробут Еко-Україна" – (0472) 54-05-14.
Підготував: Назарій ВІВЧАРИК
Джерело: "Прес-Центр"
Джерело: "Прес-Центр"
Немає коментарів:
Дописати коментар