пʼятниця, 16 серпня 2019 р.

КАТП-1628 ЧЕРЕЗ 2 ТИЖНІ ПРЕЗЕНТУЄ ЕКОБУС, ЯКИЙ ЗБИРАТИМЕ НЕБЕЗПЕЧНІ ВІДХОДИ

12 серпня 2019, 10:31Розмір текстуВерсія для друку

Переобладнаний автомобіль Citroёn за графіком буде об'їжджати мікрорайони Полтави і збиратиме у мешканців ртутні градусники, батарейки та люмінесцентні лампи

Максимум через 2 тижні КАТП-1628 презентує полтавцям екобус Citroёn Jumper, який за графіком їздитиме мікрорайонами Полтави та збиратиме від населення небезпечні відходи: батарейки, ртутні градусники, люмінесцентні лампи та інше екологічно небезпечне сміття. Про це «Полтавщині» повідомив керівник цього комунального підприємства Тарас Бойко.

За його словами, ще доробляються графіки роботи екобуса, а також триває його переобладнання — встановлюється система примусової вентиляції із фільтром, а також забезпечується повна герметичність кузова. Окрім цього сам автомобіль буде «забрендований» відповідними надписами та помітними кольорами, щоб мешканці здалеку бачили його. Послуга стосуватиметься тільки фізичних осіб, організації мають самостійно укладати договори із КАТП.

Окрім цього КАТП-1628 вже уклало договори на утилізацію відходів із двома ліцензованими фірмами із Києва та Запоріжжя. Ведуться переговори на укладання договору з третьою фірмою.

Тарас Бойко пообіцяв надати графіки роботи екобуса під час обіцяної презентації переробленого Citroёn Jumper, який у первинній комплектації обійшовся міській казні в 990 тис. грн.

Ці заходи відбуваються в рамках Програми сортування сміття та поводження із небезпечними відходами, яку затвердила Полтавська міська рада і яку від міської влади через судові позови вимагали екоактивісти.

До цього часу відпрацьовані батарейки у Полтаві збирали в рамках профільних акцій, а сам процес не мав сталості.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

https://poltava.to/news/52194/?fbclid=IwAR1NnnkpAlCMZoA_5Ibxy9PVMmTav3bHPYA2wfhVU82Od7mv1mPFZ0PPmnQ

1 коментар:

Kylan Gentry сказав...

Я хочу поділитися з усіма, хто тут шукає позику для бізнесу або особистого користування, щоб зв’язатися з паном Педро на pedroloanss@gmail.com, тому що пан Педро та його кредитна компанія – це все, кому я довіряю, коли справа доходить до вирішення фінансової ситуації, тому я рекомендую хтось шукає фінансової допомоги, щоб зв’язатися з містером Педро з річною прибутковістю кредиту 2 ставки, зараз? Ви розумієте, чому я виберу Педро з його кредитною компанією 100 справжніх фінансів.

Що робити з ртутними лампами

Що робити з ртутними лампами
Люмінесцентні лампи не можна викидати у смітник, оскільки вони містять ртуть, але спеціальних контейнерів для них немає.
Ртуті у повітрі незабаром може побільшати, оскільки уряд планує зобов'язати підприємства та установи повністю перейти на економічні лампи - люмінесцентні, які й містять у собі ртуть. Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне. На лампі є маркування, що її заборонено викидати у смітник. Куди можна викинути такі лампи з’ясувати важко: спецконтенери знайти нереально. Працівники сміттєвозу кажуть, що можна і до звичайного сміття викидати.Проте є приватна фірма, яка збирає лампи на утилізацію. І не безкоштовно - треба сплатити гривню двадцять, щоб здати зіпсовану жарівку, але підприємства зобов’язані це робити, бо їх перевіряє санепідемстанція. Але про цю схему знають не всі. В столиці журналісти ТСН знайшли тільки три фірми з утилізації. І судячи з того, що співробітники обдзвонюють підприємства, щоб знайти нових клієнтів, то утилізують лампи далеко не всі, а тим більше - приватні особи. Докладніше про економні лампи - на відео ТСН.

Як утилізувати лампочки з ртуттю, або Що дорожче екологія або енергозбереження? (відео)

Енергозберігання або екологія? В Україні йде активна промо-кампанія енергозберігаючих ламп – за них агітує особисто прем’єр. Проте що робити з цими лампами після використання – викидати на звичайний смітник їх не можна. Бо містять декілька міліграмів ртуті.
Прибиральниця: “Ну, поки ще не міняли, уже стоять місяців 2, мабуть”.
У цій крамниці біля Центрального ринку енергію зберігають усі: від прибиральниці до керівництва. Постачає фірма, яка має у Харкові власну науково-технічну лабораторію, але виробництво замовляє у Китаї. Тут стверджують: 95 відсотків економічних ламп на ринку України виготовлені саме у Піднебесній. У кожній інструкції чітко сказано: лампа містить 4 міліграми ртуті, викидати не можна, лише здавати до спеціальних пунктів, що мають створити місцеві органи влади.
Тетяна Носова, керівник відділу маркетингу “Максус Україна”: “Усі лампи містять пари ртуті. Абсолютно всі. Це її технологічне... Так, вона містить невелику кількість пари ртуті, у допустимих нормах для даної лампи. Тому ми отримали сертифікат англійський міжнародний. Про те, що вона допустима для використання споживачами”.
Кажуть: обсяги продажів зростають щороку вдвічі. Мова йде про мільйонні продажі. Але що робити, якщо енергозберігаюча лампа розбилася? Медики стверджують: це може бути шкідливо для здоров’я – так само, як і просто викидати їх на смітник. У Європі для таких відходів є спеціальні контейнери.
У Харкові “МедіаПорт” подібних не знайшов. Лише приватні об’яви фірм, і жодної державної, як написано в інструкціях до лампочок.
“Принесіть здайте. Три штуки візьмемо просто так. Тільки не збирайте по всьому місту, добре?”, - відповідають телефоном в одній із таких компаній з утилізації.
Керівники подібних фірм пояснюють: з підприємства, якщо хтось зголоситься подбати про екологію й привезти лампи, візьмуть від гривні до двох за утилізацію однієї – в залежності від кількості. Від пересічних харків’ян, якщо люди самі принесуть їх до офісу, це буде безкоштовно. Проте досі, кажуть, ніхто з мешканців міста не звертався з таким проханням.
Микола Литвиненко, лікар відділу комунальної гігієни обласної СЕС: “Жителі повинні проявити свідомість. Коли у них одна, дві, три лампи, бо купується на квартиру. Вони повинні дізнатися цю адресу, звернутися до цієї структури. Є сайт waste.com.ua – це сайт відходів. Там відкривається і в пошукачі і знаходите будь-яку організацію”.
Та що робити людям, які не мають доступу до мережі інтернет? Нічого... СЕС навіть не може відстежити випадки, скільки лампочок зі ртуттю викидають харків’яни. На території регіону спеціалізованих підприємств з утилізації відходів, що містять ртуть, немає. Фірми, що дають об’яви та приймають лампочки. возять їх до Луганської області на ртутний комбінат.
Проте якщо мова йде про підприємство, що використовує енергозберігаючі лампи, й викидає ті на смітник, санстанція може навіть виписати штраф. Приблизно 23 гривні за одну штуку.
Адреса новини: http://ukr.mediaport.ua/city/14020
Автор: Марія Малевська, Ксенія Рябоволова